×
 • Lajme
 • Lajme

  Zyberaj për Murselin: ‘Monstrum’, ishte fshehur mes nesh si i sjellshëm dhe humanist

  Reporteri
  03 Dhjetor 2023 | 14:59

  Jetlir Zyberaj, këshilltari i kryetarit të AKR-së Behgjet Pacolli, ka reaguar për rastin e vrasjes së Liridona Ademajt.

  Ai quan ‘monstrum’ Naim Murselin, organizatorin e aktit makabër.

  “Në mënyrë dinake dhe të pabesë, ashtu siç kreu aktin mizor ndaj një nëne, ndaj gruas së tij, ai është fshehur mes nesh, duke u paraqitur i qetë dhe i sjellshëm, madje edhe humanist”, tha Zyberaj.

  Ai theksoi se procesi që nis sot është një sfidë për të parandaluar njëherë e mirë Naimët e tjerë, të cilët vrasin tinëzisht natën dhe qajnë ditën.

  Shkrimi i plotë nga Zyberaj:

  Sot drejtësia nisi procesin ndaj një monstrumi, Naim Murselit.
  Në mënyrë dinake dhe të pabesë, ashtu siç kreu aktin mizor ndaj një nëne, ndaj gruas së tij, ai është fshehur mes nesh, duke u paraqitur i qetë dhe i sjellshëm, madje edhe humanist.
  Procesi që nis sot është një sfidë për të parandaluar njëherë e mirë Naimët e tjerë, të cilët vrasin tinëzisht natën dhe qajnë ditën.

   

   

  Të martën paralajmërohet protestë gjithëpopullore për vrasjen e Liridona Ademajt

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!