Adem Mikullovci me dedikim prekës për Leze Qenën: Më shkove edhe ti, mua më lat të fundit e s’kam qare pa ardhë te ju

Aktori Adem Mikullovci, i ka dedikuar disa fjalë prekëse aktores Leze Qena e cila vdiq dje.


Mikullovci me plot emocion kujtoi takimin e fundit me të ndjerën, duke treguar se sa shumë kishin qeshur me faktin se si kishin mbetur dy Mohikanët e fundit.

Postimi i tij i plotë:

“ELIZABETE- Më shkove edhe ti..! A të kujtohet Leze kur ndejtëm bashk herën e fundit qesheshim me fatin që ne të dy mbetëm Mohikanët e fundit dhe pyeteshim se a thua cili nga ne do të shkon i pari te Xhevati: Une thash:”Leze unë do të shkoj para teje”…Ti ma kape veshin dhe më bêrtite:”Përkundrazi unë shkoj para teje,mua më ka grua e ty vetëm shok”..
Dhe ja ! Ashtu edhe ndodhi Elizabett..
Mua më lat të fundit dhe unë s’kam qare pa ardhë te ju.
Po e lëshoj perden, dhe po i fiku dritat….
Teatri i jonë Leze-u mbyll”, (sic.), shkruan Adem Mikullovci.

ELIZABETE- Më shkove edhe ti..! A të kujtohet Leze kur ndejtëm bashk herën e fundit qesheshim me fatin që ne të dy…

Publiée par Adem Mikullovci sur Jeudi 26 mars 2020