Beckham fiton 57 mijë euro brenda ditës me shitjet nga marka e tij e veshjeve dhe aksesorëve

David Beckham po fiton deri në 50 mijë funta në ditë nga biznesi i tij me shitjen e orëve, veshjeve e aromave të parfumeve.


David Beckham thuhet se po fiton 50,000 funta në ditë nga biznesi i tij fitimprurës i markës, shkruan Daily Mail.

Seven Global LLP, e cila drejtohet nga kompania e Davidit “DB Ventures Limited” dhe “Seven Global Holding Company Limited”, mbulon shitjet e artikujve të markës së yllit të futbollit.

Sipas The Mirror, ajo arriti shitje në shifër marramendëse prej 17.4 milionë funta nga parfumet, orët, rrobat dhe këpucët vitin e kaluar.

Këto të ardhura shumëmilionëshe nga shitjet e mallrave të njohura, të shitura në shumë dyqane kryesore, funksionojnë me 47. 671 funte në ditë.

Një raport nga “Seven Global LLP” thuhet se: ‘David Beckham është një njeri i famshëm ndërkombëtar, emri i të cilit është bërë një markë jetese.

“Anëtarët besojnë se marka David Beckham e kombinuar me strategjinë e biznesit LLP do t’i qëndrojë çdo konkurrence aktualisht në treg”, thuhet ndër të tjera në raport.

Seven Global u krijua më 2015, me faqen e internetit të partneritetit shpjegon se është një ‘bashkim sipërmarrje’ i krijuar nga Global Brands Group dhe David Beckham.

Një deklaratë shpjegon se: “Nxit zhvillimin e vazhdueshëm të të gjitha kategorive të produkteve të konsumit rreth David Beckham”.

“Seven Global gjithashtu krijon marka globale në shkallë të gjerë në partneritet me yje dhe mbajtës të të drejtave ikonike sportive dhe të famshëm”, thuhet ndër të tjera.

Uebfaqja përfshin gjithashtu një përzgjedhje të fotografive që tregojnë Davidin në kampanja për partneritetet e tij që përfshijnë orët Tudor, Biotherm Homme dhe linjat e tij të aromës.

Një partneritet tjetër kyç që David ka qenë është me Adidas, me të cilin lëshoi ​​koleksionin “x David Beckham Capsule” më 2017 i cili festoi marrëdhënien 20-vjeçare midis ish-kapitenit të Anglisë dhe Adidas.

David ka punuar gjithashtu me Breitling, Armani dhe Gillette gjatë viteve.

Kohët e fundit, David u zbulua si ambasadori i ri për Maserati dhe u paraqit në një video të mbushur me aksion për markën e makinave sportive.

Ai gjithashtu konfirmoi kohët e fundit se do të luajë në një seri të Disney +, ku shfaqet në mentorimin e një ekipi të futbollistëve të rinj, pasi nënshkroi një marrëveshje të raportuar me shtatë figura.

Ndërsa Seven Global LLP duket se po ecën shumë mirë, biznesi i modës, gruaja e Davidit, Victoria ka mbledhur humbje totale prej më shumë se 46 milionë që nga fillimi i saj.