Ministrja e Kulturës kthehet në ditët e rinisë me veshjet tradicionale të Rugovës

Ministrja e Kulturës në Qeverinë e Kosovës, Vlora Dumoshi ka publikuar disa fotografi me veshjet tradicionale të Rugovës, duke thënë se kjo e ka kthyer “në ditët e rinisë”, shkruan Reporteri.net.“Dje, gjatë qëndrimit në Stankaj, u ndjeva shumë mirë e veshur në veshjen e Rugovës. U riktheva në ditët e rinisë kur vallëzoja me këngë e valle popullore”, ka shkruar ajo në llogarinë e saj në Facebook. Kënga dhe vallja “le të jehojë anë e kënd Kosovës”, ka porositur ministrja Dumoshi.