Aksident i frikshëm, shqiptari aksidenton për vdekje dy persona

Videoja e një aksidenti rrugor po qarkullon së fundmi në mediat greke, ku një 37-vjeçare dhe vajza e saj kanë humbur jetën.


Ngjarja ka ndodhur në Kretë dhe në video shfaqet fillimisht makina e zezë që drejtohej nga 37-vjeçarja, e cila po merr një kthesë dhe para saj mbërrin me shpejtësi një furgon i bardhë që drejtohej nga një shqiptar 22-vjeçar.

Për shkak të shpejtësisë së madhe, ai nuk arriti të frenonte në kohë dhe për pasojë shtetësja greke dhe vajza e saj 3-vjeçare mbetën të vdekura. Shqiptari ndodhet në gjendje kome në spital.