Aksident i rëndë në Dibër, katër të lënduar, dy dërgohen me helikopter në Tiranë

Në orët e para të mëngjesit të sotëm një aksident i rëndq ka ndodhur në aksin e Qafë Buallit-Klos.


Nga të dhënat e para raportohet se 4 persona kanë mbetur të plagosur.

Mësohet se dy prej tyre janë në gjendje të rëndë dhe po i dërgojnë me helikopter drejt Tiranës.

Të gjithë të plagosurit ishin tek një fuoristradë e cila doli nga rruga pas një parakalimi të gabuar.