E pazakontë: Gazetari Lela ul pantallonat në studio televizive, i tregon Ramës dhunën e policisë

Gazetari Alfred Lela, ka ulur pantallonat dhe ka treguar shenjat që ka në trup, si pasojë e dhunimit që iu bë gjatë 17 majit, ditën kur u shemb Teatri Kombëtar dhe gazetari ishte në protestë.


I ftuar në “Real Story”, Lela uli pantallonat dhe tregoi se kishte ende shenja në trup nga dhuna, ndërkohë që kryeministri Edi Rama, gjithashtu i ftuar në këtë studio, e mohoi këtë gjë.

Sipas Ramës, Lelën nuk është uashtruar aspak dhunë, por që gazetari është tërhequr thjesht nga krahu.

“Unë nuk shikoj asnjë dhunë, as nuk je je shkelmuar e as nuk je grushtruar. Nëse ti zotëri e konsideron dhunë tërheqjen nga rkahu, atëherë s’kam çfarë të them,”– tha Rama.

Alfred Lela u shoqërua me dhunë më 17 maj. Pamjet e këtij shoqërimi bënë xhiron e rrjetit, ndërsa vetë Lela i ftuar në studio televizive, tregoi se si ndodhi e gjithë ngjarja.