Ish presidenti shqiptar publikon fotot e “dashurisë” mes Brnabiqit e Edi Ramës

Ish-Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani përmes disa fotografive që ka postuar në faqen e tij zyrtare në Facebook ka shfaqur të përqafuar Kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama dhe homologen e tij serbe Ana Brnabiq.


Nishani ka ironizuar me Ramën, pas deklaratave raciste të kryeministres së Serbisë se “shqiptarët janë njerëz që kanë dalur nga mali”.

Ai ka shkruar “Dashuria më e fundit serbe e Edi Ramës, kryeministrja e Serbisë Ana Brnabić po i deklarokërka botës se: “shqiptarët janë njerëz që kanë dalë nga pylli”,duke ia bashkangjitur edhe disa fotografi të dy kryeministrave së bashku.

Fotografia e VOA - Zëri i Amerikës

Image result for ana brnabic edi rama