Pamjet nga protesta, gruaja tërhiqet zvarrë nga policia

Për herë të dytë në protestë përpara sheshit ‘Skënderbej’ dhe sërish përplasje me policinë e shtetit.


Ky ka qenë bilanci i protestës së shoqërisë civile këtë të shtunë, e cila doli në tubim kundër vendimit të marrë nga qeveria për dhënien e tokës së Teatrit Kombëtar në duart e Bashkisë së Tiranës, e cila e ka shprehur tashmë prej kohësh qëllimin për prishjen e objektit dhe ndërtimin e një tjetër Teatri. Në protestë ka patur dhe disa momente tensioni, siç tregojnë pamjet e mëposhtme, teksa policia nuk është ‘kursyer’.

Pas shpërndarjes së protestuesve, policia ka shoqëruar në komisariat një numër të lartë të tyrin për shkak të kundërshtimit të urdhrit dhe uniformave blu.

Pamjet jane percjelle nga LSA.