Policia sekuestron 200 kilogramë kanabis në Peqin

Policia ka mundur të kapë një sasi prej rreth 200 kilogramësh lënde narkotike e dyshuar kanabis.


Operacioni është kryer në fshatin Proger në Peqin. Droga ishte korrur dhe tharë dhe ishte gati për t’u transportuar.

Deri më tani mësohet se një person ka rënë në pranga, ndërsa policia ende nuk ka bërë një njoftim zyrtar për rastin në fjalë.