Rama hedh poshtë propozimet e Bashës

Kryeministri Rama ka ironizuar propozimet e përcjella nga lideri i demokratëve Lulzim Basha, duke u shprehur përmes një postimi në rrjetin social se planet e kryedemokratit janë si ‘lule korone’.


“Ky plani 7×7=42 qenka lule corone! Me këtë i bie t’ia bluajmë vetë kockën vendit dhe t’u hamë fëmijëve gjithçka, më shpejt se sa vetë corona synon t’u marrë frymën më të moshuarve! Hajde plan hajde! Nuk thonë kot vesi del me shpirtin, s’ka coronë që e nxjerr! pffff…ç’maskaradë!” shkruan Rama.