Sekuestrohen në Portin e Durrësit ilaçe kontrabandë dhe mbi 10 mijë euro

Policia kufitare ka sekuestruar një sasi ilaçesh të pashoqëruara me dokumentacionin përkatës dhe 10.500 euro të padeklaruara në portin e Durrësit.


Policia bën me dije se “kanë ndaluar për kontroll më të imtësishëm një mjet kamion që drejtohej nga shtetasi A. M.

Reklamë

Gjatë kontrollit të ushtruar në mjet, në kabinën e kamionit, u gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale një sasi medikamentesh të pashoqëruara me dokumentacionin përkatës si dhe 10.500 euro të cilat ky shtetas nuk i kishte deklaruar.”

Në vijim të veprimeve u procedua penalisht për veprat penale “Kontrabandë me mallrat e licensuar” dhe “Mosdeklarimi i të hollave në kufi”, shtetasi A. M., 53 vjeç, banues në Durrës.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.