Shpërthim me tritol në qendër të qytetit të Lushnjes

Një sasi lënde eksplozive ka shpërthyer në orët e para të mëngjesit të së hënës në qytetin e Lushnjes.


Policia bën me dije se rreth orës 03:25 u dëgjua një shpërthimi në derën e një dyqani. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Skënder Libohova” në derën e jashtme të një ambienti që më parë ka shërbyer si dyqan.

Nga shpërthimi nuk ka të lënduar, por është dëmtuar vetëm dëme materiale.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë Lushnjë po vijon punën për zbardhjen e ngjarjes, identifikimim dhe kapjen e autorëve.