Tërmet në Shqipëri

Lëkundje tërmeti me magnitutë 3.9 të shkallës Rihter ka goditur para pak minutash Shqipërinë.


Vatra kishte një thellësi prej 10 km ndërsa epiqendra ndodhej 26 kilometra në veri të Durrësit si dhe 38 km në perëndim dhe veriperëndim.

Tërmet në juglindje të Shqipërisë edhe gjatë ditës së djeshme.

Magnituta ishte 3.1 ndërsa epiqendra 19 kilometra në jug të Korçës.