Tërmeti dridh Shqipërinë

Një tërmet i fortë është regjistruar para pak çastesh në jug të Shqipërisë.


Siç raportojnë mediat në Shqipëri, tërmeti është ndjerë fuqishëm në Sarandë dhe Delvinë.

Epiqendra e tërmetit ishte në veriperëndim të Greqisë, 13 km në veri të Filiates.