BBC: Gjitha klubet angleze vendosin të heqin dorë nga pjesëmarrja në Superligën Evropiane

Të gjashtë klubet angleze kanë vendosur të heqin dorë nga projekti i Superligës Evropiane.


Manchester City ka konfirmuar vendimin për tërheqjen nga ky projekt, ndërsa Chelsea po ashtu është raportuar se do ta ndjekë këtë rrugë. Mësohet se edhe klubet tjera angleze, Manchester United, Liverpooli, Arsenali dhe Tottenhami, raporton BBC.

Federata e Futbollit të Anglisë në një komunikatë sonte ka përshëndetur vendimin e klubeve angleze për t’u tërhequr nga iniciativa që është përcjellur me kritika të shumta.