×
 • Sport
 • Sport

  City fiton derbin e qytetit ndaj United

  Reporteri
  03 Mars 2024 | 18:32

  Manchester City e ka mposhtur 3-1 Manchester Unitedin në derbin që u luajt në kuadër të javës së 27-të në Ligën Premier.

  United kaloi e para në epërsi me golin e Rashford që shënoi nga distanca për 1-0.

  Pjesa e dytë itakoi tërëssiht vendasve që realizuan tre gola dhe fituan ndeshjen.

  Dy gola i shënoi sulmuesi anglez Foden, kurse një tjetër Haland.

  Pas javës së 27-të, Manchester City ka 62 pikë, një më pak se lideri Liverpooli, ndërsa në xhiron e 28-të takohen pikërisht me The Reds. /Reporteri.net/.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!