Derbi i javës ndahet në paqe, Prishtina humb penallti në minutën e fundit

Prishtina ka gabuar në xhiron e 26 në Superligën e Kosovës, duke barazuar 0-0 me Gjilanin.


Skuadra nga kryeqyteti e kishte shansin që të rrëmbejë pikët e plota në stadiumin “Fadil Vokrri”, pasi fituan penallti.

Por, nga pika e bardh nuk u tregua i saktë Besnik Krasniqi, pritjen e të cilit në minutën e 88’ e ndali Enea Koliç.

Prishtina lëshoi shans të artë për t’iu afruar në renditje Dritës dhe Ballkanit.

Tani, skuadra nga kryeqyteti mbetet në vendin e tretë me 51 pikë, kurse Gjilani i katërti me 37 pikë.