E jashtëzakonshme: Për 5 minuta shiten të gjitha biletat për ndeshjen Angli-Kosovë

Para pak minutash Federata e Futbollit të Anglisë ka vendosur në shitje biletat e ndeshjes Angli-Kosovë, mirëpo kanë mjaftuar vetëm 5 minuta për t’u shitur të gjitha biletat, transmeton Gazeta Metro.


Biletat janë avulluar nga fansat shqiptarë të cilët në kohë rekorde kanë blerë 1200 bileta, aq sa Federata e Futbollit të Anglisë i ka ndarë për tifozët e kombëtares mysafire.

Duke klikuar këtu mund ta shihni se të gjitha biletat janë shitur për këtë ndeshje dhe nuk mund të bleni më.

Ndeshja e parë mes Anglisë dhe Kosovës do të zhvillohet me 10 shtator në stadiumin e Sauthamptonit. E dytë do të zhvillohet në Prishtinë në stadiumin “Fadil Vokrri” më 17 nëntor 2019.

Më poshtë mund edhe ta shihnin fotografinë nga shitja e biletave në faqen zyrtare të Federatës së Futbollit të Anglisë.