×
 • Sport
 • Sport

  Festë e basketbollit në Gjakovë, orari i ndeshjeve të Kupës së Kosovës

  Reporteri
  12 Shkurt 2024 | 14:41

  Palestra “Shani Nushi” do të jetë arenë e basketbollit nga 13 deri më 17 shkurt.

  Tetë skuadrës e elitës në kërkim për trofeun e çmuar të Kupës së Kosovës. Më 17 shkurt zhvillohet edhe finalja e femrave mes Bashkimit e Prishtinës, dy skuadrave për momentin më të mirat në basketbollin e femrave në vendin tonë. Katër skuadrat e Ligës së Parë të Meshkujve e rritin edhe më shumë rëndësinë e kësaj ngjarje në Gjakovë.

  Basketboll cilësor pritet në parket dhe atmosferë e jashtëzakonshme në tribuna me pjesëmarrjen e tifozerive nga e gjithë Kosova.

  Gjakova ka qenë shembull për organizim dhe kështu pritet edhe në Final 8.

  Të martën dhe të mërkurën zhvillohet sfidat çerekfinale, derisa të enjten gjysmëfinalet. E premtja është pushim për tu përgatitur për finalen e madhe të shtunën.

  Basketboll dhe jo vetëm, do të ketë në Gjakovë nga 13 deri më 17 shkurt. Pikërisht finalet zhvillohen më 17 shkurt, Festën e Pavarësisë së Kosovës.

  Trepça triumfoi në dy vitet e fundit, derisa rivalitet i madh pritet këtë edicion.

  Të gjitha ndeshjet do të transmetohen ekskluzivisht në Art Motion dhe Kujtesa.

  Orari

  13.02.2024

  14:00 Bora – Kosovari

  17:00 Trepça – Istogu

  20:00 Golden Eagle Ylli – Vëllaznimi

  14.02.2024

  14:00 Vushtrria – New Basket

  17:00 Peja – Bashkimi

  20:00 Sigal Prishtina – Proton Cable Prizreni

  15.02.2024

  14:00 Finalja – Liga e Parë

  17:00 Gjysmëfinalja I

  20:00 Gjysmëfinalja II

  17.02.2024

  14:00 Finalja: KBF Prishtina – KBF Bashkimi

  17:00 Finalja: Kupa e Kosovës

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!