Formacionet zyrtare: Atletico Madrid – Liverpool

Sonte me fillim nga ora 21:00, do të zhvillohet takimi ndërmjet Atletico Madridi dhe Liverpoolit, duel ky në kuadër të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve.


Djelmoshat e Klopp kanë udhëtuar drejt Madridit për ta zhvilluar këtë ndeshje të rëndësishme, ku pritet të jetë një ndeshje e zjarrtë, shkruan Reporteri.net.

Simeone me djelmoshat e tij do të mundohen që sonte mos t’i japin hapësirë lojtarëve të Liverpoolit, pasi e ka një tresh të sulmuesve të frikshme.

Takimi zhvillohet në stadiumin e Atletit, “Wanda Metropolitano”.

Më poshtë i keni formacionet zyrtare të të dyja skuadrave:

ATLETICO MADRID:

LIVERPOOL: