×
 • Sport
 • Sport

  Granit Xhaka e mban premtimin prej babai, e feston golin e shënuar me një simbolikë dedikuar vajzës

  Reporteri
  17 Mars 2023 | 8:22

  Futbollisti shqiptar, Granit Xhaka, ka shënur një gol të bukur në ndeshjen e zhvilluar mes Arsenalit dhe Sporting Lisbonës.

  Ishte minuta e 18-të e ndeshje, kur Xhaka doli në rast të mirë para porte dhe me një gjuajtje të fuqishme shënoi për 1-0.

  E teksa e gjithë skuadra e tifozët u gëzuan, në sy ra edhe mënyra interesante se si shqiptari nga Kosova e festoi këtë gol të shënuar.

  Ai u pa duke bërë një gjest me pesë gishta mbi hundën e tij – që mund të duket i çuditshëm në pamje të parë, por për futbollistin ka shumë kuptim.

  Kjo pasi ai është një simbol që vajza e tij e vogël e bën me të atin dhe në shenjë dedikimi, Graniti vendosi që ta festojë golin e tij në këtë mënyrë.

  Ka qenë bashkëshortja e futbollistit, Leonita Lekaj, ajo e cila në një video të publikuar në rrjetet sociale, ka shfaqur momentin kur vajza e tyre bën të njëjtin gjest si i ati i saj.

  “Gol për Ayanan, ai e premtoi. Ne të duam ty babai më i mirë”, ka shkruar ajo në InstaStory.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!