Ibra tallet pak me coronavirusin

MILAN, ITALY - JULY 15: Zlatan Ibrahimovic of AC Milan reacts during the Serie A match between AC Milan and Parma Calcio at Stadio Giuseppe Meazza on July 15, 2020 in Milan, Italy. (Photo by Claudio Villa/Getty Images)

Zlatan Ibrahimovic ka rezultuar pozitiv me coronavirus dhe duket se futbollisti këtë gjë e ka marrë me një sportivitet


Zlatan Ibrahimovic është testuar pozitivë me COVID-19.

Lajmin se ai është infektuar me virusin famëkeq e dha klubi i tij Milan. Por, pas këtij ka ardhur një reagim edhe nga vet lojtari.

“U testova negativ me Covid dje dhe pozitiv sot. Nuk kam simptoma apo gjëra të tilla. Covid pati kurajon të me sfidoj mua. Ide e keqe”, ka shkruar Ibrahimovic.

Ibrahimovic edhe pse në moshë ka shkëlqyer në ndeshjen e parë të Milan ku shënoi dy gola.