Ibrahimovic nuk starton sonte në Kupën e Italisë kundër Spal

Milan dhe Spal sonte do të takohen me fillim nga ora 18:00, për ta zhvilluar takimin në kuadër të 1/8 së finales në Coppa Italia.


Stadiumi mitik ‘San Siro’ është i destinuar për këtë ndeshje, ku në pjesën e dytë do të pritet edhe inkuadrimi i Ibrahimovic, pasi tekniku Piolo ka vendosur që nga minuta e parë të fillojë me sulmuesin Kjaer, përcjellë Reporteri.net.

Ndërkaq, për Spalin nga minuta e parë do të luaj portieri nga Prishtina, Etrit Berisha.

Më poshtë formacionet zyrtare të të dyja skuadrave:

Milan: A. Donnarumma; Conti, Kjaer, Romagnoli, Theo Hernandez; Castillejo, Krunic, Bennacer, Bonaventura; Piatek, Rebic.

Spal: Berisha; Salamon, Vicari, Tomovic, Strefezza, Murgia, Tunjov, Dabo, Igor, Jankovic; Paloschi, Floccari.