Interi me kujdes të shtuar për lojtarët, ia dërgon edhe ushqimin në shtëpi

Skuadra e Interit po e dëshmon se i rrin gati shumë lojtarëve të saj, madaje edhe për ushqimin që e hanë.


Klubi italian ka vendosur që t’i dërgoj darka dhe dreka, lojtarëve pas mbylljes në karantinë, shkaku i koronavirusit, shkruan Reporteri.net

Këtë e zbuloi, vet mesfushori i Interit, Nicolo Barella përmes një postimin në Instagram.

Futbollisti postoi ushqimin që i është dërguar nga kuzhina e skuadrës “Zikaltër”.

Këtë veprim po e bëjnë edhe skuadrat tjera, pasi lojtarët duhet të kenë një rregull të ngrënjës./Reporteri.net/