Këtë djalë nuk e ndalin lëndimet, Muriqi shënon super-gol për Fenerbahcen

Vjen goli i tretë në takimin e Kupës së Turqisë ndërmjet Fenerbahçes dhe Istanbulspor AS.


Golin e tretë dhe të qetësisë për skuadrën vendase e ka shënuar, sulmuesi kosovar Vedat Muriqi në minutën e 71’të të takimit, shkruan Reporteri.net.

Muriqi, shumë mirë u gjet në zonën e 16’të metërshit të skuadrës kundërshtare, ku goditi topi me mjaft elegancë dhe shënoi super-gol.

Rezultati aktuali i takimit është 3:0.