Klubet e Premierligës me gjestin e madh, dhurojnë ushqim për të pastrehët

EDITORIAL USE ONLY No use with unauthorised audio, video, data, fixture lists (outside the EU), club/league logos or "live" services. Online in-match use limited to 45 images (+15 in extra time). No use to emulate moving images. No use in betting, games or single club/league/player publications/services. Mandatory Credit: Photo by James Heaton/ProSports/Shutterstock (10576496k) The Premier League match day football before the Premier League match between Sheffield United and Norwich City at Bramall Lane, Sheffield Sheffield United v Norwich City, Premier League - 07 Mar 2020

Fillimisht parashihej që takimet të luhen me dyer të mbyllura, por konfirmimi i rasteve të Artetas e Hudson-Odoit riktheu gjithçka nga zeroja.


Premier Liga vendosi që t’i pezullojë dy xhirot vijuese, si formë parandalimi ndaj pandemisë e cila tani ka prekur edhe ishullin.

Dy skuadrat e Premier Ligës ndërkaq, Aston Villa dhe Brighton kanë vendosur që shujtat ditore të cilat ishin të rezervuara për lojtarët për ndeshjet e javës së kaluar, t’i dhurojnë për të pastrehët.

Kujtojmë, Aston Villa supozohej të përballej me Chelsean, derisa Brightoni do të luante ndaj “topçinjëve”, por që asnjëri takim nuk u zhvillua.Deri më tani në ishull, nga virusi kanë ndërruar jetë 21 persona, kurse edhe më tutje primatin në Evropë për nga numri i viktimave e ka Italia me 1441 sosh.