Kupa e Afrikës, plasin grushtet mes lojtarëve të Ganës dhe Gabonit

Ndeshja mes Gabonit me Ganën e cila përfundoi (1-1) pati edhe një pjesë të tretë, pasi pas përfundimit t ndeshjes pati shumë tension, me lojtarë, skuadra dhe agjentë të kapur për dore dhe duke shkaktuar konflikt mes njëri-tjetrit.

Në fakt, Benjamin Tete, një futbollisti ganez, goditi me grusht kundërshtarin e tij dhe u përjashtua siç ishte logjike nga arbitri.