×
 • Sport
 • Sport

  Legjenda holandeze, Wesley Sneijder: Shqipëria do të jetë befasia e Evropianit

  Reporteri
  02 Dhjetor 2023 | 17:55

  Kombëtarja e Shqipërisë në futboll sot duke filluar nga ora 18:00 do të mësojë kundërshtarët në grupet e Kampionatit Evropian, që do të mbahet në vitin e ardhshëm në Gjermani.

  Kuqezinjtë u kualifikuan në Evropian duke qenë të parët në grupin për kualifikime, duke lënë pas kombëtare si Republika Çeke dhe Polonia.

  Legjenda e Holandës, Wesley Snejder ka thënë që ekipi që do të bëjë befasi në Evropian do të jetë kombëtarja shqiptare.

  Kështu ka deklaruar në një intervistë të shkurtër për UEFA-n, duke përmendur edhe Jude Bellinghamin, që sipas tij, do të jetë lojtari i ri më i mirë.

  Sipas Sneijder, golashënuesi më i mirë do të jetë Harry Kane, ndërsa lojtari më i mirë Kylian Mbappe.

  Ndërkohë, ish-sulmuesi holandez e parashikoi Francën me Anglinë në finale të Evropianit.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!