Lëndohet Zhegrova, s’ftohet në skuadrën e Lille për ndeshjen kundër Nantes

Edon Zhegrova nuk është në formacion të Lille as për ndeshjen javës së dytë që skuadra e tij e zhvillon si mysafire e Nantes.

Zhegrova luajti vetëm 3 minuta në ndeshjen e parë që Lille e zhvilloi kundër Auxerre, të cilën e mposhti me rezultat 4-1.

Besohet se sulmuesin kosovar është duke e shqetësuar një lëndim i vogël, por për çfarë lëndimi ende nuk është bërë e ditur nga klubi francez. Madje ai sot as nuk ka udhëtuar me Lille.

Sido që të jetë, Lille synon ta marrë edhe fitoren e dytë sonte kundër Nantes derisa në vijën e sulmit kanë startuar me Bayo, Bamba, Cabella dhe Jonathan David.

Kujtojmë që Nantes barazoi në ndeshjen e tyre të parë me rezultat 0-0 kundër Angers. /Express