Lista zyrtare e futbollistëve shqiptarë për ndeshjet me Moldavinë dhe Islandën

Trajneri Edi Reja ka shpallur listën zyrtare të futbollistëve që do luajnë në ndeshjet e EURO 2020.


Ndeshja Islandë-Shqipëri do luhet me 8 qershor në orën 15:00. Ndërsa ndeshja me Moldavinë më 11 qershor në orën 20:45 në Elbasan Arena.

Në listë mungojnë Gjimshiti dhe Strakosha.

Trajneri Edoardo Reja do mbajë konferencë për shtyp në orën 11:00 ku do flasë për futbollistën e grumbulluar për dy ndeshje kualifikuese në EURO 2020.