×
 • Sport
 • Sport

  Magjia e futbollit zbret sot në fushë, starton Champions League

  Reporteri
  19 Shtator 2023 | 18:03

  Këtë të martë, rikthehet magjia dhe emocionet e Champions League me ndeshjet e para në grupe. Dueli më i fortë në letër është ai me Paris Saint Germain dhe Dortmund.

  Dy emra të mëdhenj të futbollit europian që do të matin forcat me synimin për ta nisur mbarë fazën e grupeve.

  Milani vjen pas disfatës 5-1 në derbi, morali te kuqezinjtë është i ulët ndonëse motivimi sa herë bëhet fjalë për arenën e madhe të Champions League është maksimal.

  Kuqezinjtë do të kenë të gjithë lojtarët në dispozicion dhe do të tentojnë që ndaj kundërshtarin më të lehtë në grup të marrin 3 pikë.

  Edhe Lazio ka një detyrë të vështirë ndaj Atletico Madrid edhe pse fakti që luhet në Olimpiko, mund ta favorizojë italianen.

  Në dy ndeshjet e tjera të martën, Manchester City përballet me Crvena Zvesda, ndërsa Shakhtar Donetsk me Porton.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  Reporteri, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!