‘Manita’ ndaj Vardarit, Shkëndija nuk njeh rival në Maqedoni

Shkëndija e Tetovës ka fituar me rezultatin 1-5 ndaj Vardarit në sfidën e javës së 9-të të kampionatit maqedonas.


Skuadra e Gjokës vazhdon formën e shkëlqyer në kampionat dhe sot ka marrë 3 pikët e radhës.

Fillimisht janë vendasit që gjejnë golin e parë me Popzlatanov, por Shkëndija përmbys gjithçka që në pjesën e parë me Ramadanin dhe Ahmedin.

Në fraksionin e dytë Ibraimi, Totre dhe sërish Ahmedi shënojnë golat për Shkëndijën duke bërë që ndeshja të mbyllet me rezultatin 1-5.

Me këtë fitore kuqezinjtë kryesojnë me 21 pikë në vendin e parë të kampionatit maqedonas.