Maradona vdiq në të njëjtën datë si idhulli i tij të cilit ia kishte kushtuar edhe një tatuazh në trup

Diego Maradona u nda nga jeta të mërkurën më 25 nëntor pas një sulmi në zemër


Po me datë 25 nëntor, por të vitit 2016 kishte vdekur edhe idhulli i Maradonës, kubanezi Fidel Kastro, shkruan Reporteri.net

Maradona aq shumë e donte Fidel Kastron saqë ia kishte kushtuar edhe një tatuazh në këmbën e tij të majtë.

Legjenda argjentinase ishte takuar shpesh në të kaluarën me Fidel Kastron, derisa përveç tij ai kishte shoqëri të mirë edhe me disa ish-udhëheqës tjerë komunistë nga Amerika Latine, si Evo Morales [Bolivi] dhe Hugo Chavez [Venezuela]. /Reporteri.net/