Momenti që u kthye në tragjedi kur boksieri bullgar kolapsoi dhe vdiq në ring gjatë meçit kundër shqiptarit

Isus Velichkov, boksieri nga Bullgaria, vdiq në ring gjatë meçit me shqiptarin, Ardit Murja në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” natën e sontme.


Derisa po zhvillohej rundi i pestë, 21-vjeçari bullgar kolapsoi pasi fillimisht iu morën këmbët pranë qoshes së ringut, raporton Periskopi.

Panika e kaploi trajnerin e tij dhe të pranishmit pas atij momenti.

Fillimisht u raportua se ai kolapsoi pas goditjeve të rënda të marra nga Murja, mirëpo në bazë të pamjeve që shohim në videon e mëposhtme duket se në fakt ai po përjetonte komplikime shëndetësore vazhdimisht, derisa nuk shohim ndonjë goditje të rëndë të marrë nga kundërshtari.

Pavarësisht ndihmës mjekësore, Velichkov tragjikisht vdiq duke e tronditur gjithë audiencën sportive në Shqipëri dhe jo vetëm.