Muriqi starton për Lazion

Futbollisti kosovar, Vedat Muriqi do të startojë për Lazion në ndeshjen ndaj Udineses. Në orën 15:00 në “Dacia Arena” do të përballen Udinese vendase dhe Lazio.


Edhe këtu friulianët ndodhen në një zonë të qetë të renditjes, pasi vetëm matematikisht nuk e kanë siguruar mbijetesën, ndërsa Lazio do të duhet të djersijë shumë për të arritur një vend në zonën Champions.