Nëse jeni përmalluar për të parë pritje spektakolare, shikoni këto të portierit egjiptian

Mahmoud Gaad është porteri egjiptian, pritjet e të cilit janë bërë virale në rrjetet sociale dhe po komentohen nga të gjithë adhuruesit e futbollit


Mahmoud Gaad në mënyrë spektakolare shpëtoi skuadrën e tij, Enppi, për të mos pranuar gol.

Ai fillimisht largoi topin me kokë, ndërsa më pas u rikthye në portë për të mos lejuar që të pranonte një gol nga distanca.

Pritjet e egjiptianit janë bërë virale në Twitter, ku komentuesit kanë thënë fjalë nga më të mirat për Gaad./Reporteri.net/