Pellegrini rrezikon ta humb “Euro 2020” shkaku i lëndimit

Sipas “Goal Italia”, Pellegrini ka pësuar një lëndim në muskuj dhe kjo gjë ka shqetësuar Kombëtaren italiane.


Në vend të tij tani për tani është grumbulluar anëtari i Fiorentinas, Gaetano Castrovilli.

Gjendja e Pellegrinit duhet të ekzaminohet edhe njëherë, por ka shumë shanse që ai ta humb Kampionatin Evropian.

Kombëtarja e Italisë ende nuk ka konfirmuar lëndimin e Pellegrinit apo zëvendësimin e tij me Castrovillin.