Prishtina fiton derbin ndaj Llapit – Trepça ’89 e fundos edhe më shumë Besën

Kanë përfunduar edhe dy ndeshje tjera të javës së 14-të në Superligën e Kosovës në futboll


Prishtina e ka fitur derbin kundër Llapit me rezultat 2-0, në ndeshjen që u zhvillua Podujevë, shkruan Reporteri.net

Endrit Krasniqi dhe Leotrim Kryeziu shënuan golat për fitoren e madhe të Prishtinës, derisa Llapi në këtë ndeshje humbi një penalti në minutën e 11-të me Ahmed Januzin.

Në ndeshjen tjetër që u luajt sot Trepça ’89 e mposhti Besën me rezultat 4-2 në ndeshjen që u luajt në Riza Lushta.

Më poshtë keni tabelën pas ndeshjeve të zhvilluara sot, derisa xhiro e 14-të mbyllet nesër me duelin Drenica – Ballkani. /Reporteri.net/