Rashica luajti vetëm 30 minuta, kjo është nota e tij për ndeshjen kundër Frankfurtit

Werder Bremen ka barazuar 1-1 me Frankfurtin në kuadër të javës së gjashtë të Bundesligës


Milot Rashica edhe këtë përballje e nisi nga stoli, pasi akoma nuk është në 100 për qindëshin e tij për të startuar nga fillimi, shkruan Reporteri.net

Vushtrriasi u inkuadrua në minutën e 62-të në vend të Chong, derisa për paraqitjen e treguar u vlerësua me notën 6.6.

Ndryshe, skuadra e Rashicës pas gjashtë xhirove ka grumbulluar 9 pikë dhe është në vendin e shtatë në tabelë. /Reporteri.net/