Reali fiton minimalisht ndaj Levantes, debuton Eden Hazard

Real Madridi e ka mposhtur Levanten me rezultat 3-2 në Santiago Bernabeu


Rela Madridi ka shënuar fitore në kuadër të xhiros së katërt në La Liga, përballë skuadrës ku luan Enis Bardhi, Levantes, shkruan Reporteri.net

‘Los Blancos’ shënuan tre gola në pjesë të parë me anë të Benzemas 25′, 31′ dhe Casemiro 40′.

Në pjesën e dytë Levante shënoi dy herë me Mayoral 49′ dhe Melero 75′.

Në këtë takim debutoi me fanellën e Realit në La Liga edhe Eden Hazard, i cili u inkuadrua në minutën e 60-të në vend të Casemiros.

Pas kësaj fitore, Reali tani është në vendin e dytë me 8 pikë, ndërsa Levante zë pozitën e pestë me 6 pikë. /Reporteri.net/