×
 • Sport
 • Sport

  Ronaldo vazhdon të shkëlqejë, shënon golin e 877-të në karrierë

  Reporteri
  25 Shkurt 2024 | 20:20

  Cristiano Ronaldo nuk po ndalet edhe pse është 39-vjeçar.

  Ai po vazhdon të shkëlqejë në futboll dhe po rrit numrin e golave të tij.

  Portugezi realizoi në minutën e 20-të për 1:0 nga penalltia.

   

  Ronaldo të dielën me skuadrën Al Nassr fitoi 3:2 në udhëtim tek Al Shabab në kuadër të xhiros së 21-të të elitës së futbollit të Arabisë Saudite.

  Për Ronaldon ishte goli i 877-të në karrierë dhe i 22-ti në elitën e futbollit arab.

  Ronaldo ka 750 gola në nivel klubesh.

   

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!