Rusia – Kosova: Publikohen formacionet zyrtare

Kombëtarja e Kosovës në kategorinë e femrave sot përballet me Rusinë në kuadër të kualifikimeve për Kampionat Evropian


Rusia është favorite, por Kosova është përgatitur dhe pret që ta zhvillojë një paraqitje të mirë, shkruan Reporteri.net

Kur kanë mbetur edhe 1 orë deri në fillimin e ndeshjes të dy Kombëtaret kanë publikuar formacionet startuese.

Më poshtë keni formacionet zyrtare:

Rusia: Shcherbak, Myagokova, Belomyttseva, Kozhnikova, Ziyastinova, Samolyova, Kozlova, Ilyinykh, Federova, Abdullina, Korovkina.

Kosova: Kolgeci, Kryeziu, Syla, Kastrati, Avduli, Memeti, Halilaj, Shala, Uka, Rexhepi, Biqku. /Reporteri.net/