Shkëlqeu me 2 gola dhe 1 asist, Suarez flet për debutimin fantastik me Atletico Madridin

Luis Suarez ka debutuar në mënyra fantastike me Atletico Madridin


Atletico e mposhti 6-1 Granandan në një ndeshje ku Suarez shënoi dy herë dhe asistoi në një rast tjetër, shkruan Reporteri.net

El Pistolero u shfaq shumë i lumtur me debutimin e tij si dhe komentoi largimin nga Barcelona.

“Jam shumë i lumtur me debutimin, për golat, edhe më i lumtur me tri pikët për të nisur La Ligën ashtu siç donim,” ka thënë Suarez.

“Janë situata që ndodhin në futboll, vjen një moment ekipi ka nevojë për ndryshime, gjithashtu edhe për lojtarët është mirë të ndërrojnë ambient,”. /Reporteri.net/