Shqipëria nuk mbahet si në kohën e “Skenderbeut”, dorëzohet në minutën e fundit ndaj Turqisë

Kombëtarja shqiptare ka pësuar në minutën e fundit ndaj Turqisë me rezultat minimal 1-0.


Një moskoordinim i Ardian Ismajlit dhe portierit Thomas Strakosha i ka mundësuar sulmuesit Cenk Tosun që të realizojë në portën e zbrazët, shkruan Reporteri.net

Me këtë humbje Shqipëria zbeh gjasat për kualifikim në Euro 2020, pasi ka vetëm nëntë pikë.

Ndërkohë Turqia tani merr kreun e tabelës me 18 pikë.