×
 • Sport
 • Sport

  S’ka fitues pas 90 minutave në ndeshjen Kroaci-Brazil

  Reporteri
  09 Dhjetor 2022 | 17:55

  Kanë përfunduar 90 minutat e ndeshjes çerekfinale të Kupës së Botës mes Kroacisë dhe Brazilit.

  Rezultati pas kohës së rregullt mbeti i pandryshuar, 0:0, shkruan Gazeta Express.

  Brazili pati dominimin sidomos në pjesën e dytë, por mbrojtja kroate e sidomos portieri Livakovic ishin në krye të detyrës.

  Do të jenë tani edhe 30 minuta të tjerë për të vendosur ekipin e parë gjysmëfinalist.
  Nëse edhe këto nuk mjaftojnë, penalltitë do të jenë përcaktuese në fund.

  Kujtojmë se fituesi i këtij dueli do të takohet në gjysmëfinale me fituesin e duelit tjetër Holandë-Argjentinë që zhvillohet sonte nga ora 20:00.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!