Skuadra e Chelseas vjen me gjestin e madh për të infektuarit me koronavirus

Pandemia koronavirus, ka prekur të gjithë vendet e botës, me këtë edhe Anglinë, ku është edhe vatra e futbollit.


Kështu, skuadra e Chelseas ka marr vendim që në këtë kohë krize, ta lëshoj në përdorim hotelin e stadiumit “Stamford Bridge”, për personat që kanë nevojë të trajtohen nga ky virus, shkruan Reporteri.net.

Klubi, përmes një njoftimi zyrtar, ka bërë të ditur që nga sot, mjekët e kanë edhe mbështetjen e Chelseas, ku mund ta shfrytëzojnë hotelin e stadiumi si ordinancë.

Kujtojmë se skuadra e Chelseas, ka pezulluar stërvitjet dhe çdo aktivitet tjetër sportiv me lojtarët e saj./Reporteri.net/