Superliga, sot zhvillohen dy ndeshje

Xhiro e 27-të do të jetë e gjitha për skuadrat pretendente për titull të kampionit që do t’i matin forcat të dielën në Therandë. Paraprakisht, Drita do të mundohet ta mposht Arbërinë dhe të shpresojë në gabimin e therandasve për ta marrë lidershipin.


Pas ndeshjeve të ekipit kombëtar të Kosovës, këtë fundjavë rikthehet Superliga e futbollit me ndeshjet e xhiros së 27-të.

Pa dyshim, dueli kryesor i fundjavës do të jetë ai në mes të Ballkanit dhe Prishtinës.

Dy pretendentët për titull të kampionit do t’i matin forcat në përballjen e tyre të së dielës në Therandë.

Aktualisht, tabelës i prin ekipi Portokalli me 55 pikë.

Ndërsa, Bardhekaltrit i kanë katër pikë më pak, shkruan Gazeta Express.

Xhiroja hapet të shtunën me ndeshjet Drenica – Trepça ’89 dhe Arbëria – Drita, derisa mbyllet të hënën me Gjilani – Besa.

Sfidat e sotme, Drenica – Trepça ’89 dhe Arbëria – Drita, startojnë nga ora 15:00.