Trajneri i njohur del pozitiv me koronavirus

Një tjetër trajner është infektuar me koronavirus.


Trajneri i njohur, që tashmë udhëheq skuadrën e Flamengo e dikur udhëhiqte Benfican, Jorge Jesus.

Ai ka rezultuar pozitiv në testin e koronavirusit.

Lajmin e ka konfirmuar edhe faqja zyrtare e skuadrës braziliane, duke shtuar se ai nuk ka simptomat e plota.

Skuadra ka njoftuar se trajnerit tashmë po i bëhet edhe kontratesti.

Vlen të përmendet se lojtarët dhe pjesa tjetër e stafit nuk kanë rezultuar pozitiv në këto teste.