Turqi-Itali, pamje direkte nga nxemjet e dy kombëtareve para ndeshjes

Turqia dhe Italia zhvillojnë sonte ndeshjen hapëse të Euro 2020. Të dy kombëtaret do të synojnë fitoren e madhe në këtë takim.


Këto dy kombëtare janë ballafaquar tri herë në histori të Kampionateve Evropiane përfshirë fazën e kualifikimeve, me “Azzurët” që kanë fituar të gjitha përballjet ndaj Turqëve.

Ndeshja e sontme zhvillohet në ora 21:00 dhe janë mësuar formacionet zyrtare për këtë takim.

Turqi: U Cakir; Celik, Soyuncu, Demiral, Meras; Yokuslu, Tufan; Karaman, Calhanoglu, Yazici; Yilmaz.

Itali: G Donnarumma; Florenzi, Bonucci, Chiellini, Spinazzola; Barella, Jorginho, Locatelli; Berardi, Immobile, Insigne.

Në videon e bashkangjitur mund t’i gjeni stërvitjet e dy kombëtareve para kësaj ndeshje.